Do pracy w dziale personalnym nie mogę mieć innego nastawienia jak tylko to bardzo dobre. Nie rozumiem czemu niektóre osoby tak negatywne wyrażają się na temat zawodu pracownika ds. personalnych – przecież ta praca jest jedną z najprzyjemniejszych i najmniej stresujących na świecie! Oczywiście, czasem trzeba się spieszyć, bo termin realizacji jakiegoś zadania zbliża się wielkimi krokami, jednak przez większą część miesiąca pracownicy personalni pracują w wielkim luzie i komforcie.

Uwierzcie mi, wiem co mówię, bo sam przez długi okres czasu pracowałem jako pracownik działu personalnego Gorzów Wielkopolski i zdążyłem poznać ten zawód od podszewki. Praca była przyjemna i mało wymagająca, choć czasami to jej monotonność działała mi na nerwy. Faktycznie, jeśli ktoś lubi w swojej pracy mieć mały dreszczyk emocji czy w ogóle pracować w warunkach ekstremalnych to praca w dziale personalnym nie jest dla niego.

Jedyną wadą, jaką odnotowałem przez cztery lata pracy w dziale personalnym jest fakt, że pracownicy personalni nie zarabiają zbyt wiele. Przez cały czas dostawałem 3000 zł brutto miesięcznie czyli nieco ponad 2200 zł na rękę. Może nie najgorzej, ale i nie najlepiej. Moi znajomi, którzy zatrudnili się jako zwykli przedstawiciele handlowi wyciągali po dwa, trzy razy więcej ode mnie. To było strasznie deprymujące i upokarzające, dlatego w końcu zdecydowałem się na rezygnację z pracy w dziale HR.

Napisz komentarz