Ile zarabia pracownik działu personalnego?

zarobki

W pracy biurowej odnajdą się szczególnie takie osoby, które lubią kontakt z drugim człowiekiem oraz pracę przy komputerze. Świetnym przykładem zawodu, który wpisuje się idealnie w te standardy jest pracownik działu personalnego.

Czym zajmuje się pracownik działu personalnego?

Osoba zatrudniona na tym stanowisku wspiera sprawy organizacyjne działu zarządzania personelem. Nie tylko w zakresie samej rekrutacji, ale również planowania wszelkich szkoleń, sporządzania raportów personalnych, a także innych obowiązków, które są bezpośrednio związane z tworzeniem oraz samą realizacją polityki personalnej przedsiębiorstwa.

Zarobki pracownika działu personalnego

Dla wielu osób, największą motywacją przy podejmowaniu zatrudnienia jest wysokość wynagrodzenia. Pracownik działu personalnego może liczyć na średnie wynagrodzenie w okolicach dwóch tysięcy złotych netto miesięcznie. Może ono być wyższe, w zależności od posiadanych kompetencji, a także i doświadczenia. Bardzo istotne jest to, że osoby zatrudnione w takim dziale często mogą liczyć na szybki awans w strukturach firmy. Mają one kontakt z wszystkim działami, a także i kierownikami owych modułów. W związku z tym mogą w łatwy sposób przekwalifikować się w razie potrzeby, czy też samej chęci. Pracownik na takim stanowisku może liczyć na wiele dodatkowych szkoleń oraz kursów, które mogą okazać się przydatne w przyszłości.

Napisz komentarz