Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie

rozmowa w sprawie pracy

Nieodpowiedni strój, spóźnienie się na rozmowę kwalifikacyjną, czy też arogancja – to wszystko może bardzo źle wpłynąć na to, jak wypadniesz podczas rozmowy rekrutacyjnej. Okazuje się bowiem, że pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie i może zaważyć na Twojej karierze w danej firmie.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i wpływa na to, w jaki sposób dana osoba postrzega nas przez kolejne miesiące. Właśnie dlatego podczas rozmowy rekrutacyjnej powinieneś zadbać o to, aby wypaść jak najlepiej i zrobić na rekruterze rewelacyjne wrażenie. Zrób to w szczególności, kiedy ubiegasz się o stanowisko pracownika działu personalnego.

Jak zrobić świetne pierwsze wrażenie?

Jest kilka podstawowych kwestii, których powinieneś się trzymać, aby zrobić rewelacyjne pierwsze wrażenie. Przede wszystkim nie możesz się spóźnić. Jest to tak naprawdę niewybaczalne!

Kolejna kwestia to oczywiście odpowiedni wygląd, a tym samym również ubiór. Postaw na formalny strój, dzięki któremu pokażesz się z jak najlepszej strony. Podczas takiego spotkania możesz również wykazać się wiedzą na temat konkretnego przedsiębiorstwa. Nie zapomnij również o przypomnieniu sobie o tym, co zawarłeś w swoim CV. Rekruter może pytać również o takie szczegóły.

3 thoughts on “Pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie”

Napisz komentarz