Praktykant albo stażysta w firmie. Jak o niego zadbać?

W wielu firmach, pomimo pandemii koronawirusa przyjmuje się stażystów oraz praktykantów. Jak o nich zadbać w firmie? Spraw, aby czuli się w Twoim dziale jak najlepiej, a przede wszystkim, żeby wynieśli z tego czasu sporo doświadczenia.

W dobie pandemii koronawirusa w wielu firmach wciąż są przyjmowani praktykanci oraz stażyści. Jako pracownik działu personalnego również możesz się nimi właściwie zająć. Postaraj się, aby ten czas nie był dla nich stracony. Jest to bowiem okazja do tego, aby zdobyli wiele cennego doświadczenia, które może się im przydać w przyszłości.

Praktykanci i stażyści w firmie

Przede wszystkim, warto określić jakie zadania muszą oni wypełniać w czasie ich pracy w firmie. Nie powinno to być tylko parzenie kawy oraz sprzątanie, co dość często wciąż się zdarza. Najlepiej, aby mogli skupić się na zadaniach, które mogą wypełniać również w przyszłej pracy. Jeśli się wykażą, istnieje spora szansa, że szefostwo zechce ich zatrudnić, kiedy skończą szkołę. Warto zatem dać możliwości ambitnym osobom do realizacji służbowych obowiązków, takich jak uzupełnienia dokumentów w dziale HR, konsultacje z innymi pracownikami czy przeprowadzanie procesów rekrutacyjnych.

Napisz komentarz