Praca w korporacji – wady i zalety

Dla wielu osób szczyt marzeń, dla innych prawdziwa udręka. Wokół pracy w korporacji w ostatnich latach pojawiło się wiele mitów. Jak to wygląda w pracy? Jakie są wady oraz zalety pracy w takim miejscu?

Pracownik działu personalnego bez trudu znajdzie zatrudnienie w korporacji. Jednak czy warto decydować się na zatrudnienie w takim miejscu? Czy może lista wad jest znacznie dłuższa od zalet? Pora to sprawdzić.

Wady i zalety pracy w korporacji

Wokół pracy w korporacji narodziło się wiele mitów. Warto je rozwiać i skupić się na faktach. Jeżeli chodzi o zalety pracy w takim miejscu, to na pewno można tutaj wymienić kwestię łatwej i przejrzystej ścieżki kariery zawodowej. Wszystkie wakaty są jawne, a pracownicy mogą na nie aplikować i mają większe szanse na zdobycie nowej posady, niż osoby z zewnątrz. Dodatkowo jawny i jasny jest także system premiowania oraz podwyżek. Na pewno jest to spory atut.

Ponadto korporacje często dają również szanse nowym pracownikom, którzy nie posiadają dużego doświadczenia zawodowego. Jeżeli chodzi o wady, to na pewno może to być większa anonimowość wśród dużej grupy pracowników. Dodatkowo szefostwu mniej zależy na pracownikach nawet z długim stażem i łatwiej przychodzi im ich zwalnianie w razie takiej konieczności.

Napisz komentarz