Jakie umiejętności są dziś cenione w dużych firmach?

Obecnie na polskim rynku jest bardzo wielu dużych graczy. Mowa o korporacjach, które zatrudniają setki osób na różnorodnych stanowiskach. W takich molochach bardzo trudno o indywidualność. Jednak jest szereg cech i umiejętności, które są w szczególności doceniane w tego typu miejscach. O czym mowa?

Każdy pracownik działu personalnego poszukuje nowych pracowników, a następnie stara się jak najlepiej dopasować kandydatów do konkretnego stanowiska. Przede wszystkim kluczowe jest to, żeby skupić się na ich cechach i umiejętnościach. A jakie są w szczególności doceniane w dużych korporacjach? Podpowiadamy.

Takich pracowników szukają korporacje

Przede wszystkim w dużych firmach bardzo ważna jest samodzielność. Podczas realizacji poszczególnych projektów, zespoły często nie mają czasu na to, żeby pochylać się nad każdym jednym pytaniem. To dlatego tak istotne jest to, żeby pracownik potrafił sprawnie działać pod presją czasu oraz wiedział jak się zachować w stresujących sytuacjach. Oprócz tego istotna jest również znajomość języków obcych, ponieważ jest to kluczowe w międzynarodowych środowiskach, podobnie jak sprawna obsługa komputera, na którym wykonuje się obecnie większość obowiązków służbowych.

Wśród cennych umiejętności znajduje się również podzielność uwagi, ponieważ w dużych firmach często konieczne jest wykonywanie kilku różnorodnych zadań jednocześnie. Oczywiście pracownicy muszą być również ambitni, aby szybko pięli się po szczeblach kariery zawodowej.

Napisz komentarz