Czy łatwiej jest dostać pracę „po znajomości”?

Obecnie rynek pracy w Polsce bardzo dynamicznie się zmienia. To wszystko sprawia, że nowych miejsc pracy raczej nie brakuje w wielu firmach – zarówno w tych dużych, jak i małych. Czy mimo wszystko łatwiej jest dostać pracę „po znajomości”? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Jeżeli chcesz zostać pracownikiem działu personalnego, musisz wiedzieć o tym, że to dość trudna praca, która przede wszystkim opiera się na nieustannym utrzymywaniu kontaktów z innymi ludźmi. Chętnych na tego typu wakaty jednak nie brakuje. Konkurencja jest zatem spora. Czy to oznacza, że łatwiej jest się zahaczyć w firmie, dzięki znajomościom?

Rekrutacja w pracy a znajomości

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że obecnie coraz więcej firm odchodzi od tego typu praktyk. Oczywiście znajomości mogą pomóc w ten sposób, że dana osoba zostanie zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Będzie jednak mimo wszystko porównywana z innymi kandydatami, co może skutkować tym, że po prostu nie otrzyma danego stanowiska. Przedsiębiorcom zależy bowiem na tym, żeby mieć pracowników godnych zaufania, którzy są specjalistami w swoim fachu i doskonale wiedzą, w jaki sposób realizować powierzone im obowiązki.

Napisz komentarz