Warunki zatrudnienia

Pracownik działu personalnego Katowice jest osobą niezbędną do prowadzenia polityki personalnej firmy w niemal każdej większej firmie czy instytucji. Pracownik może być zatrudniony do wykonywania prac administracyjnych w firmach prywatnych, instytucjach państwowych lub agencjach doradztwa personalnego. Z pracownikami ds. personalnych mają możliwość spotkać się osoby, które za pomocą różnorakich firm pragną rozeznać się w rynku pracy i znaleźć w nim miejsce dla siebie. Pracownicy działu personalnego pomagają kandydatom w znalezieniu odpowiedniej oferty pracy, mogą również nakierować danego kandydata na odpowiednie tory.

Średnie wynagrodzenie w zawodzie pracownika działu personalnego nie jest wysokie. Osoba zatrudniona na tym stanowisku może liczyć na 1500 – 3500 zł i wyżej, jednak większość pracowników działu personalnego zarabia nie więcej niż 2000 zł netto miesięcznie.

Wynagrodzenie pracownika zależy od wielu różnych czynników, które częściowo zależą od samego pracownika, a częściowo od firmy. Na wysokość pensji wpływ ma długoś stażu pracy danej osoby, zdobyte doświadczenie, wykształcenie i posiadane umiejętności, a także miejsce lokalizacji zakładu pracy i majętność firmy zatrudniającej pracowników personalnych. W niektórych instytucjach pracownicy otrzymują dodatkowe benefity, takie jak pakiety szkoleń czy telefony służbowe.

Napisz komentarz